Strona główna
Rower
Tutaj jesteś

Czy warto kupić rower miejski z przerzutkami?

Rower Data publikacji - 11 stycznia 2023 Autor - Redakcja likebike.pl
rower miejski z przerzutkami


Rowery miejskie przeznaczone są do jazdy po mieście, a także na terenach zurbanizowanych. Świetnie sprawdzają się w lokalnym ruchu jako środek transportu, a ponadto do robienia zakupów. Z rowerów miejskich korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są bardzo wygodne i można kupić je w przystępnych cenach. Warto dowiedzieć się, jaki rower miejski z przerzutkami będzie słusznym wyborem.

Rower miejski z przerzutkami – czy warto?

Wersja męska oraz damska miejskiego roweru różni się przede wszystkim położeniem górnej rury ramy. Okazuje się, że w rowerach damskich jest ona maksymalnie obniżona. Co ważne, niski przekrok ramy zapewnia wysoki komfort wsiadania kobietom, a także ludziom z problemami ruchowymi. Do tego dolicza się też osoby starsze. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia jeżdżenie w długiej spódnicy bądź w sukience. Sporo osób zastanawia się, jaką wybrać ramę. Okazuje się, że każda z ram stosowanych w rowerach miejskich z przerzutkami ma swoje plusy oraz minusy. Aluminiowa nie powinna rdzewieć, a dodatkowo jest lżejsza. Natomiast rama ze stali ma solidniejszą budowę. Najpopularniejsze są obecnie rowery miejskie z przerzutkami. Liczba przerzutek to przeważnie 3,6,7 oraz 8 biegów. Z tego powodu każda osoba dobierze coś idealnego dla siebie. Warto zaznaczyć, że rower miejski z przerzutkami powinien sprawdzić się lepiej w przypadku długich dystansów, lecz będzie też dobry na krótsze trasy. Należ pamiętać o tym, że przerzutki zamknięte w piaście mają większą odporność na działanie czynników zewnętrznych, co jest niewątpliwym ich atutem. Dzięki temu rzadziej ulegają awarii na skutek uszkodzeń mechanicznych niż na przykład przerzutki zewnętrzne.

Rower miejski

Nie każdy wie o tym, jakie koła w rowerach miejskich z przerzutkami będą najbardziej optymalnym wyborem. Dla osób dorosłych sprawdzony wybór to rozmiar 26 oraz 28 cali. Wybór właściwego rozmiaru jest zależny od wzrostu użytkownika, a ponadto jego indywidualnych preferencji. Okazuje się, że ludzie mający niższy wzrost oraz osoby szukający poręcznego roweru przeważnie postawią na mniejsze koła. Natomiast dla ludzi wysokich i chcących jeździć na dłuższych dystansach zdecydowanie lepiej pasują koła o większym rozmiarze. Warto też zauważyć, że na kołach 28 cali znacznie łatwiej pokonać nierówności terenu.

Rower miejski Kraków

Trzeba zaznaczyć, że opony miejsce są dość wąskie, a ponadto mają gładki bieżnik miejski z niskimi oporami toczenia. Trzeba zwrócić uwagę na to, iż taki typ bieżnika nie sprawdza się w terenie. Rowery miejskie są dość ciężkie ze względu na udogodnienia, a ponadto na bogate miejskie wyposażenie. Im więcej dodatkowych rzeczy w rowerze, tym rower jest cięższy. Jak się okazuje, na wagę szczególne zwracają uwagę ludzie, którzy szukają lekkiego roweru miejskiego, który trzeba wnosić po schodach. W takim przypadku warto postawić na tytanową ramę, która niestety nie jest droga, lecz lekka. Rower miejski można zakupić w sklepie rowerowym w Krakowie bądź zamówić przez internet.

Korzyści z jazdy na rowerze – zdrowie, ekologia i oszczędności

Redakcja likebike.pl

Jesteśmy pasjonatami zdrowego stylu życia, dla których rower, zdrowe odżywianie, trening siłowy oraz suplementacja stanowią fundament codziennej rutyny. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą, inspiracją oraz praktycznymi poradami, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele zdrowotne i sportowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy – bezpieczeństwo przede wszystkim